Mimo, że ślub zimą zawsze wiąże się z małą dozą niepewności związaną z pogodą to jednak klimat i uroki tych ślubów są niepowtarzalne i równie piękne jak tych organizowanych w lecie. Kiedy odezwała się do mnie Sylwia i Krzysztof podając swoją datę ślubu pomyślałam: "Będzie pięknie!"

Ślub odbył się w Bożonarodzeniowej scenerii, wśród choinek i świątecznych światełek. Na weselne świętowanie młoda para zaprosiła swoich gości do niezwykle klimatycznej śląskiej restauracji Szyb Bończyk w Mysłowicach.

sala-weselna-szyb-bonczyk

Początek tego dnia miał jednak miejsce w rodzinnych domach bohaterów mojego reportażu, gdzie przygotowywali się oni do jednego z najważniejszych wydarzeń w swoim życiu. Emocje narastały wraz z upływem czasu, z każdym kolejnym zdjęciem tworzyła się nowa małżeńska historia...

jubiler-obraczkibuty-pan-mlodysesja-slubna-sensualpanna-mloda-welon-przygotowaniamakijaz-slubny-slaskbukiet-slubny-kolory-zimowemakijaz-slubnypanna-mloda-przygotowania-druhnyprzygotowania-w-domu-mlodzislub-tradycje-blogoslawienstwo

Po błogosławieństwie w domu rodzinnym wszyscy udali się do kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach, gdzie Sylwia i Krzysztof w obecności przybyłych gości powiedzieli sobie sakramentalne TAK. Niezwykle wzruszające momenty, od samego prowadzenia panny młodej do ołtarza przez tatę, przez przysięgę małżonków, aż po entuzjastyczne wyjście państwa młodych z kościoła przy uroczystych dźwiękach marsza weselnego.

para-mloda-wchodzi-do-kosciolaprzed-pltarzempara-mloda-kosciol

Po tak ważnych chwilach nadszedł czas na świętowanie, na wesele, na radość dzieloną z rodziną i najbliższymi!

drink-barwesele-szyb-bonczyk-myslowicewesele-kieliszkifirst-dancezdjecia-slubne-pary-mlodej

DJ Willy fenomenalnie poprowadził całą zabawę weselną zapraszając gości do coraz to bardziej oryginalnych zabaw. Dobór muzyki zadowalał zarówno młodszych jak i starszych gości weselny. Przekrój muzycznych utworów dopasowany był i do tych, którzy lubią spokojne melodyjne kawałki i do tych, którzy na weselu muszą się po prostu wyszaleć i wytańczyć. Nie mam wątpliwości, że goście przy rytmach Dj Willy'ego bawili się wyśmienicie, a na drugi dzień walczyli z bólem stóp i zakwasami.

szalenstwa-weselnekoncert-wesele-zespoltort-weselny

Jednym z najbardziej wzruszających momentów na weselu są niewątpliwie podziękowania dla rodziców. Szyb Bończyk ma tutaj swoją tradycję i organizując w górniczych podziemiach wyjątkowy recital dla gości jeszcze bardziej zachwyca swą wyjątkowością. Muzyka na żywo, skrzypce, pianino i śpiew dodają elegancji i oryginalności zarówno samemu miejscu jak i całemu wydarzeniu.

Po momentach wzruszenia, goście wracają na górną salę główną, żeby razem z parą młodą weselić się do białego rana.

dj-na-weseleciezki-dym-taniec-chmuryona-on-tabliczkizabawa-weselna-test-zgodnosci

Jeśli szukacie oryginalnych pomysłów na oczepiny to pomysł ze wstążką na pewno przypadnie Wam do gustu. Trzymając bukiet ślubny panna młoda odcina przywiązane do niego wstążeczki, które trzymane są przez poszczególne panny. Odcięta wstążka znaczy, że to nie czas jeszcze do ożenku dla młodej damy. Przy dźwiękach dobrej muzyki, czasem wzruszenia, a czasem ogromu radości finalnie pozostaje jedna panienka z nieodciętą wstążką, która - według tradycji weselnej - jako kolejna będzie wychodzić za mąż.

oczepiny-wstazkapomysl-na-oczepiny-wstazkawesele-szyb-bonczyk

Oczepiny dla pana młodego były równie oryginalne i pomysłowe. Pudełeczko z muchą wędrowało z rąk do rąk kawalerów, raz pod nogą raz nad głową tak długo, aż DJ postanowił przerwać granie muzyki. Dla utrudnienia i niepoznaki, w międzyczasie DJ włączył w ruch kilka dodatkowych identycznych pudełek, które w środku były puste. Oj śmiechu było co nie miara, duża dawka niepewności i radości, a na koniec wybranek, w rękach którego po zatrzymaniu muzyki pozostało pudełko z muchą mógł nazwać się "nowym panem młodym" czyli tym, który jako kolejny będzie organizował wesele.

oczepiny-mucha-pudelkoszyb-bonczyk-weseletance-szyb-bonczyk

Niezwykle wzruszający dzień, wspaniali goście weselni i przecudna atmosfera! Wszystko było wręcz idealne. Obsługa w tym wyjątkowym miejscu prezentuje pełen profesjonalizm i zaangażowanie w swą pracę. Jedzenie oraz sposób podania były na medal. DJ Willy wzorowo poprowadził całą zabawę i sprawił, że ta noc dla wielu pozostanie niezapomniana.

Sylwia i Krzysztof dziękuję Wam za ten wyjątkowy wspólny czas, za zaufanie i możliwość wykonania tak pięknej pamiątki. Wszystkiego najlepszego na tej nowej drodze życia kochani!

atrakcje-weselnefirst-kiss

 

 

 

*Jeśli znajdujesz się na zdjęciu i chciałbyś, aby je ze strony usunąć skontaktuj się ze mną proszę, a niezwłocznie to uczynię.

Komentarzy: 6

 1. Renata Styczeń 18, 2020 o 15:34

  Rewelacja ! Przepiękne zdjecia ! Jest w nich mnóstwo emocji i zaangażowania , talent widoczny gołym okiem ?brawo !

  • admin Styczeń 18, 2020 o 16:43

   Dziękuję serdecznie. Cieszę się, że się podoba ten reportaż. Pozdrawiam

 2. Wiktoria Styczeń 18, 2020 o 16:07

  Piękny ślub! Widać, że wszystko było idealnie przygotowane.A Szyb Bończyk już od dawna mnie zachwyca. ??

  • admin Styczeń 18, 2020 o 16:43

   Dziękuję Wiktoria! Miejsce jest naprawdę warte uwagi! Pozdrawiam

 3. Alina Styczeń 31, 2020 o 21:20

  Choć nie było mnie na tym ślubie, ani weselu… to oglądając ten reportaż, poczułam się jakbym tam była… na tej sali… w tym kościele… wśród tych ludzi. Wiernie oddana atmosfera, bez sztuczności, pozowania, zbędnych efektów. I o to właśnie chodzi w reportażu! Czułam wręcz zapach perfum i wnoszonych potraw :-)
  Za kilkadziesiąt lat… gdy młoda para, ich dzieci, wnuki, prawnuki obejrzą te zdjęcia, z nostalgią będą wspominać, odkrywać – tamten świat sprzed lat.
  Wspaniała pamiątka!

  • admin Luty 1, 2020 o 20:58

   Dziękuję serdecznie za ten wpis! Cieszę się, że ze zdjęć biją emocje i nawet nie będąc obecnym na tym pięknym wydarzeniu można poczuć tę wspaniałą atmosferę! :)

Pozostaw komentarz