zakochana para narzeczeni

Fotografia ślubna

Jeśli tutaj jesteś to prawdopodobnie niedawno się zaręczyliście. Gratulacje! Naszą wspólną przygodę zaczynamy od sesji narzeczeńskiej, gdzie będziecie mieli możliwość doświadczyć jak wygląda praca ze mną.

Cieszę się razem z Wami i przeżywam te emocje, jakby niebawem miał się odbyć mój własny ślub. Naprawdę, każdy kolejny ślub jest dla mnie samej wielkim wydarzeniem i ogromną dawką emocji.

Prawie 6 lat jako fotograf, z czego połowa tego czasu to reportaże ślubne w USA, gdzie mieszkałam 10 lat. Blisko 100 sfotografowanych ślubów. I jedno niezmienne podejście, by dać z siebie max moich możliwości i obsłużyć każdą parę młodą jakbym była swoim własnym fotografem.

Wierzę, że współpraca z fotografem to nie tylko zdjęcia. To cały proces, to doświadczenie i emocje, które będzie do Was wracać przy oglądaniu zdjęć ślubnych. To często wspaniała relacja i rodząca się przyjaźń, która trwa znacznie dłużej niż sam ślub. Rozgość się i zobacz, co wyróżnia mnie od innych i jak pracuję, by spełnić Wasze oczekiwania.

korzysc - doswiadczenie

Doświadczenie z USA

Dzięki temu mam świeże spojrzenie na reportaże i sesje ślubne w Polsce.

korzysc - obrobka zdjec

Obróbka zdjęć

Mój styl edycji sprawia, że zdjęcia są jasne, pełne emocji i życia.

korzysc - terminowosc

Termin oddania zdjęć

Pierwsze zdjęcia oddaję w ciągu kilku dni, a całość materiału niedługo później.

Sesja narzeczeńska

Podczas tej sesji dostajecie namiastkę tego jak pracuje się z profesjonalnym fotografem w dniu ślubu. Bardzo szczegółowo opowiem Wam na co zwracać uwagę i co jest ważne, aby zdjęcia ślubne były piękne i ponadczasowe.

Reportaż ślubny

Na samą myśl serce bije mi mocniej! Przyjeżdżam na przygotowania i zostaję z Wami do oczepin. Pracuję reportażowo, nie przeszkadzam i wyłapuję emocje z całego dnia. Na spotkaniu przy pysznej kawie szczegółowo ustalamy wszystkie detale. 

Sesje plenerowe

Podczas sesji plenerowych w innym dniu powstają jedne z piękniejszych ujęć Waszego małżeństwa. Miejsce i czas ustalamy wspólnie. Zabieramy ze sobą coś na przekąszenie, a po drodze zgarniamy kawę na wynos i w drogę!

Sesje zagraniczne

Jeśli marzycie o sesji zagranicą - nie ma najmniejszego problemu! Kocham podróże, mówię biegle po angielsku, a w moim portfolio znajdziecie zdjęcia m.in. z Teksasu, Waszyngtonu i Północnej Karoliny.

Album ślubny

Wierzę w produkty wysokiej jakości, które przetrwają lata, dlatego współpracuje z drukarniami dostępnymi wyłącznie dla fotografów. Możecie wybrać okładkę w dowolnym kolorze z: ekoskóry, aksamitu, drewna lub tkaniny.

Prezentacja multimedialna

Prezentacja multimedialna jest przepiękną formą prezencji Waszych zdjęć ze ślubu. To skrót najpiękniejszych kadrów z całego dnia ujętych w 3-5 minutowym filmie, z podkładem muzycznym, który wzbudza wiele emocji i wzruszeń.

Plenerowe sesje ślubne

Let's do it!

Sesja ślubna to doskonałe dopełnienie zdjęć z dnia samego ślubu. Sesję możemy zorganizować w dowolnym, wybranym przez Was miejscu na Ziemi, według Waszej lub mojej koncepcji. Mam niekończącą się listę pomysłów i inspiracji. Preferuję naturalność, spontaniczne ujęcia i dużo radości – wszystko, by ukazać naturalne piękno Waszej relacji.

fotograf kobieta mama

Sprawdź termin

Podaj proszę datę i miejsce ślubu, a ja odezwę się do Was jak tylko dostanę wiadomość. Zależy mi, żeby lepiej Was poznać, zrozumieć oczekiwania, wizję wymarzonego dnia i sesji zdjęciowej. Śmiało, napisz mi wszystko co ważne o Waszym wielki dniu, odpowiem najszybciej jak będę mogła. Jeśli nie dostaniesz ode mnie wiadomości to zadzwoń do mnie proszę. Zdarza się, że technika zawodzi i maile nie dochodzą.

FAQ

1. Ile kosztuje reportaż ślubny i co jest w cenie?

Reportaż ślubny to setki zdjęć dokumentujących jeden z najpiękniejszych dni w Waszym życiu. Od przygotowań, poprzez ceremonię zaślubin, zabawę weselną, aż do oczepin fotografuję Wasz dzień. Pierwsze zdjęcie dostaniecie... już kilka dni po ślubie! Do każdego zlecenia podchodzę bardzo indywidualnie i personalnie. Na spotkaniu przed ślubem ustalamy jakie są Wasze potrzeby, oczekiwania, pomysły. Do ustalenia ceny całkowitej za Wasz reportaż potrzebuję ciut więcej informacji takich jak datę i miejsce ślubu, ilość godzin w jakich będę dla Was realizować reportaż, czy jesteście zainteresowani sesją narzeczeńska i poślubną itd. Takie szczegóły omawiamy na niezobowiązującym spotkaniu przy pysznej kawie, gdzie odpowiem na wszystkie Wasze pytania, omówimy szczegóły, dzięki którym wyliczymy ostateczną kwotę Waszego reportażu ślubnego.

2. Nasz ślub odbędzie się w innym kraju. Czy wykonujesz reportaże i sesje również za granicą?

Jak najbardziej! Wszystko zależy od daty Waszego ślubu, miejsca ślubu i innych okoliczności, o których chętnie porozmawiam z Wami przez telefon. Mówię biegle po angielsku, a swój warsztat fotograficzny rozwijałam w Stanach Zjednoczonych, gdzie zrealizowałam wiele ślubów i sesji dla Amerykańskich rodzin. Uwielbiam podróżować i bardzo dobrze czuję się w nowych miejscach, łatwo też nawiązuję kontakty więc komunikacja z gośćmi mówiącymi po angielsku zawsze działa na plus przy realizacji zlecenia.

3. Po co robi się sesję narzeczeńską i jak ona wygląda?

Sesja narzeczeńska to spotkanie, na którym fotografuję Waszą relację jeszcze przed ślubem. Gdzie jako panna i kawaler okazujecie sobie uczucia zanim powiecie sobie sakramentalne czy urzędowe "Tak!" :) Ważne jest, byście byli po prostu sobą, a ja poprowadzę Was przez sesję tak, że nawet najbardziej stremowane osoby będą wiedziały co robić :) Zdjęcia z Waszej sesji narzeczeńskiej możecie dać sobie do ramki, wrzucić na Facebooka czy Instagram, wykorzystać w podziękowaniach dla rodziców czy wydrukować do dekoracji sali weselnej.

4. Jak możemy zarezerwować nasz termin na ślub, by mieć pewność, że nie zajmie go inna para?

Do rezerwacji terminu niezbędna jest podpisana umowa i wpłacony zadatek w wysokości 500 zł. Jeśli chcecie zarezerwować termin, sprawdźcie jak najszybciej poprzez kontakt telefoniczny 739 000 164 lub formularz kontaktowy czy Wasz termin jest jeszcze wolny. Jeśli termin jest wolny, wtedy umówimy się na niezobowiązujące spotkanie, aby omówić wszystkie szczegóły i podpisać umowę, jeśli razem stwierdzimy, że do siebie "pasujemy" :)

5. Mieszkamy za granicą, czy można załatwić wszystkie formalności drogą elektroniczną?

Oczywiście! Mimo, iż spotkanie osobiste jest niezwykle ważne, byśmy się lepiej poznali, żebyście zobaczyli kim ma być Wasz fotograf, a ja poznała bliżej moją kolejną parę młodą to czasami siła wyższa dyktuje warunki. Jeśli nie jesteście w stanie przybyć na spotkanie (niektórym udaje się ze mną spotkać podczas krótkiego pobytu w Polsce) to napiszcie mi o tym proszę, wtedy umówimy się na rozmowę telefoniczną (lub Skype czy FaceTime) i resztę formalności załatwimy na odległość.

6. Jak długo będziemy czekać na zdjęcia ślubne i albumy?

Pierwsze zdjęcie z Waszego ślubu dostaniecie już... następnego dnia! W ciągu kilku kolejnych dni otrzymacie pierwszą galerię, tak zwany "sneak peek", czyli kilka gotowych zdjęć z najważniejszych momentów dnia tak, byście mogli już dzielić się Waszą radością ze światem! I choć w umowie określamy termin 30 lub 60 dni (w zależności od terminu ślubu) to cały reportaż w pięknej personalizowanej galerii online oddaję często do 2 tygodni po ślubie! Album, a dokładniej foto książkę otrzymacie maksymalnie do 30 dni od daty zatwierdzenia ostatecznego projektu.

7. Gdzie i kiedy wykonywana jest sesja poślubna.

Sesję poślubną wykonujemy zazwyczaj do 2 tygodni od dnia Waszego ślubu. Może to być później, jeśli jest to sesja wyjazdowa lub plany osobiste nie pozwalają na wykonanie sesji wcześniej. Sesję poślubną wykonujemy tam gdzie sobie zamarzycie! Proponuję Wam 3 opcje do wyboru: 

  1. 2-godzinna sesja w pobliskim, pięknym, urokliwym miejscu (Śląsk), które szczegółowo ustalamy wspólnie.
  2. Całodniowa sesja w wybranym miejscu na terenie Polski (góry, Mazury, morze czy gdziekolwiek jeszcze Wam się zamarzy).
  3. Całodniowa sesja zagraniczna - jeśli na przykład mieszkacie zagranicą lub zaręczyliście się w innym kraju i chcielibyście wykonać tam sesję, wtedy ustalamy szczegóły wyjazdu i kwestie logistyczne.
8. Podobają nam się zdjęcia z portfolio, jednak bardziej odpowiada nam styl zdjęć przyciemnionych, takich matowych "za mgłą". Czy można przy naszych zdjęciach zastosować taki styl obróbki?

Cieszę się, że wiecie co Wam się podoba i macie świadomość tego co dla Was piękne! To duży plus. Jednak wypracowany latami przeze mnie styl to zdjęcia jasne, żywe, pełne emocji. Zdjęcia robię i edytuję tak, by były ponadczasowe. Moda, również w fotografii przemija, ale zdjęcia pozostaną na zawsze. Ten styl nie tylko wyraża mnie jako fotografa, ale również komponuje się z radością Waszego wielkiego dnia i mnóstwem emocji, które mu towarzyszą! :) Jeśli po zapoznaniu się z moim portfolio nie jesteście przekonani, że jest to właśnie to czego szukacie to nie ma sensu robić nic na siłę. Pragnę, by moje pary były zadowolone na 110%, bo na to zasługują! Chcę też, żebyście Wy byli zadowoleni na 110% z Waszych zdjęć ślubnych i jeśli jest ktoś, kto może wykonać je dla Was lepiej biorąc pod uwagę Wasze oczekiwania odnośnie stylu obróbki to nie ma sensu się zmuszać na podpisanie umowy ze mną.

9. Nasz bliski krewny, który będzie na ślubie również jest fotografem i w prezencie chciałby obrobić dla nas zdjęcia ślubne i zamówić album, jeśli fotograf zgodzi się wykonać materiał i oddać surowe pliki. Czy jest taka możliwość?

Nie ma takiej możliwości :) Obsługuję moje pary młode od początku do końca oferując im niezwykle ważny dla mnie "the Complete Wedding Experience" (tłum. Pełne Ślubne Doświadczenie/Przeżycie).

Zdjęcia edytowane według stylu innej osoby nie są już moimi zdjęciami. To co widzicie w moim portfolio to nie tylko zapis na karcie pamięci... to również relacja z parą młodą, to odpowiednie przygotowanie lub uchwycenie kadru, to moment świadomego wyzwolenia migawki, a także autorska obróbka każdego zdjęcia indywidualnie.

10. Mam dodatkowe pytania, a nie widzę potrzebnych informacji nigdzie na stronie.

Jeśli pojawiają się kolejne pytania, proszę zadzwoń do mnie lub napisz korzystając z formularza kontaktowego, aby omówić wszystkie szczegóły. Każda para i każdy ślub jest inny. Chętnie spotkam się z Wami przy filiżance pysznej kawy, żeby poznać Was troszkę lepiej i posłuchać o Waszym wielkim dniu!