karolina-plener-2017 (59 of 70)

Fotografia rodzinna, brzuszkowa i dziecięca

Fotografuję naturalne piękno tych więzi, które Was łączą.

W czasie sesji rodzinnych liczy się przede wszystkim dobra zabawa, swoboda i humor. Uwielbiam obserwować rodziny w czasie zabawy, rozmowy, wtedy gdy najbardziej widać ich relacje, bliskość, czułość – te momenty są najcenniejsze, więc łapię je i uwieczniam. Wykonuję sesję urodzinowe, na specjalne okazje – jak chrzty czy inne uroczystości, ale chętnie fotografuję też (nie)zwykłą codzienność.

Sesje noworodkowe, fotografia dziecięca, zdjęcia rodzinne i sesje brzuszkowe… wszystkie po latach stanowią piękną pamiątkę tych cudownych chwil.

- Sesje rodzinne -

Fotografuję rodziny w ciekawych plenerach i wybranych miejscach, tworzę specjalne albumy. Dobrze jest uwiecznić najważniejsze momenty i te całkiem zwyczajne chwile spędzone z rodziną. Odpowiednio zaplanowane sesje są zarówno świetną zabawą dla całej rodziny, jak i doskonałą pamiątką na lata.

- Sesje dziecięce -

Wyjątkowymi przeżyciami są też sesje noworodkowe i dziecięce. Wiedzę jak zapanować nad małymi modelami przywiozłam zza oceanu. Bardzo dbam o komfort maluchów i rodziców, całą sesję planujemy tak, by dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie. Tylko takie zdjęcia mają sens 😊 

- Sesje z brzuszkiem -

Ten szczególny czas oczekiwania na dziecko zasługuje na upamiętnienie. W wykonywanych przeze mnie sesjach ciążowych mogą oczywiście brać udział także tatusiowie i starsze rodzeństwo. Najlepsze zdjęcia to te spersonalizowane i naturalne. Dlatego zachęcam do dzielenia się swoimi pomysłami!

 

karolina-plener-2017 (6 of 70)

- Sesje rodzinne -

Fotografuję rodziny w ciekawych plenerach i wybranych miejscach, tworzę specjalne albumy. Dobrze jest uwiecznić najważniejsze momenty i te całkiem zwyczajne chwile spędzone z rodziną. Odpowiednio zaplanowane sesje są zarówno świetną zabawą dla całej rodziny, jak i doskonałą pamiątką na lata.

fotograf-noworodkowy-tychy (1 of 1)-4

- Sesje dziecięce -

Wyjątkowymi przeżyciami są też sesje noworodkowe i dziecięce. Wiedzę jak zapanować nad małymi modelami przywiozłam zza oceanu. Bardzo dbam o komfort maluchów i rodziców, całą sesję planujemy tak, by dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie. Tylko takie zdjęcia mają sens 😊

sesja-ciążowa-śląsk (1 of 1)-2

- Sesje z brzuszkiem -

Ten szczególny czas oczekiwania na dziecko zasługuje na upamiętnienie. W wykonywanych przeze mnie sesjach ciążowych mogą oczywiście brać udział także tatusiowie i starsze rodzeństwo. Najlepsze zdjęcia to te spersonalizowane i naturalne. Dlatego zachęcam do dzielenia się swoimi pomysłami!

ania-bio (1 of 1)

Poznajmy się lepiej!

Zależy mi, żeby lepiej Cię poznać, zrozumieć Twoje oczekiwania, wizję wymarzonego dnia czy sesji zdjęciowej. Wypełnij proszę poniższy formularz jak najbardziej szczegółowo, a ja odpowiem na wiadomość najszybciej jak będzie to możliwe.


BrzuszkowaNoworodkowaRodzinna - studioRodzinna - plenerOkolicznościowa (np. urodziny)Inne

FAQ

1. Ile kosztuje sesja rodzinna i co jest w cenie?

Sesje rodzinną wykonuję w studio (aktualnie w trakcie przenoszenia!) lub w plenerze, w zależności od pory roku, pogody, Waszych preferencji i wizji. Do wyboru mam dwie opcje sesji rodzinnych, krótszą lub dłuższą. Ogólnie sesja trwa od 20 do 60 minut. Cena pełnej sesji rodzinnej rozpoczyna się od 390 zł. Z sesji otrzymujecie zdjęcia w formie plików, w wysokiej rozdzielczości oddane w personalizowanej galerii online. Otrzymujecie również piękne duże wydruki w ręcznie robionej, ozdobnej kopercie tak, byście wydruki mieli zawsze razem, gotowe do dzielenia się nimi z bliskimi. Można domówić foto książkę z sesji rodzinnej. Dostępne są różne rozmiary foto książek, różnej kolory okładek, a projekt foto książki przygotowuję ja we współpracy z Wami i Waszymi wskazówkami. 

Sezonowo wykonuję też mini sesje świąteczne lub okazjonalne w dużo niższej, atrakcyjnej cenie - informacje na temat mini sesji zawsze udostępniam na mediach społecznościowych, dlatego zachęcam do śledzenia Anna Kokoszka Photography na Facebooku i Instgramie.

2. Sesja rodzinna w studio czy w plenerze i od czego zależy wybór?

Sesje rodzinną wykonuję w studio (aktualnie w trakcie przenoszenia!) lub w plenerze, w zależności od pory roku, pogody, Waszych preferencji i wizji. W okresie wiosenno-letnim większość sesji wykonuję w plenerze, ze względu na przepiękną aurę, cudowne światło, otoczenie przyrody itd. Wiem też z doświadczenia, że te zdjęcia z plenerów niezwykle Was urzekają. Są to typowe portrety Waszej rodziny, ale również chwile zabawy z dziećmi, radości, śmiechu, rozmowy, przytulaski i co tylko podczas sesji pięknego się zdarzy. 

Sesje w studio to głównie te noworodkowe, ze względu na specyfikę tych sesji, sesje urodzinowe i okolicznościowe dzieci (na przykład sesja urodzinowa z tortem) oraz sesje rodzinne, które wykonywane są w okresie zimowym. Moje studio mieści się w Tychach i aktualnie jest w trakcie przenoszenia. Z tego też powodu sesje typu noworodkowe wykonuję w zaciszu Waszych czterech kątów, w komforcie dla Was i maluszka. Wszystko co potrzebne jest, by przygotować się do takiej sesji to Wasze dobre nastawienie! Sprzęt i dodatki przywożę ze sobą, natomiast szczegóły sesji omawiamy wcześniej telefonicznie.

3. Jak przygotować się na sesję, jak ubrać, co zabrać, czy można się przebierać?

Sugeruję po pierwsze przybyć w miarę wypoczętym. Warto też odpowiednio wcześnie zacząć przygotowania do sesji tak, by nie biegać na ostatnią chwilę w dniu samej sesji i dotrzeć na nią w stresie. Jeśli chodzi o ubiór to kolory jednolite sprawdzają się lepiej niż krzykliwe wzory i napisy. Wszystko oczywiście zależy od Was, od Waszych osobowości i tego kim jesteście. Sesja jest dla Was - nie dla mnie, więc jeśli macie ochotę przyjść w koszulkach, na których wypisane są inspirujące Was słowa to śmiało - uwiecznimy to na zdjęciach! 🙂 Jeśli przybywacie z dzieciaczkami to warto zabrać choćby koszulkę na przebranie. Zdarzyło się, że chłopczyk w drodze na sesję dość mocno się ubrudził, na szczęście mama wzięła kilka zmiennych koszulek dla dziecka więc sesja odbyła się bez zakłóceń. Na sesji można się przebierać, jak najbardziej. Wszystko oczywiście w granicach rozsądku, dlatego sugeruję jedno, maksymalnie dwa dodatkowe przebrania. Zrobimy tyle, ile czas nam na to pozwoli. Przebieranie się w inne stroje zabiera jednak czas sesji, dlatego warto skupić się na pięknych ujęciach, a nie sortowaniu przywiezionych ciuchów. Warto też zabrać coś do przekąszenia dla dzieci (chrupki, owocki, żelki), bo to często pomaga we współpracy, kiedy dzieciaczki są zmęczone lub znudzone.

4. Jak możemy zarezerwować termin na naszą sesję i kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie zdjęć rodzinnych?

Do rezerwacji terminu na sesję rodzinną niezbędna jest podpisana umowa i wpłacony zadatek w wysokości 100 zł. Jeśli chcecie zarezerwować termin, sprawdźcie jak najszybciej poprzez kontakt telefoniczny 739 000 164 lub formularz kontaktowy najbliższy wolny termin, wtedy omówimy wszystkie szczegóły, a ja wyślę Wam umowę. Każdy czas jest dobry, na wykonanie pamiątki w postaci zdjęć rodzinnych. Czas leci bardzo szybko, dzieci rosną jak na przysłowiowych drożdżach, my sami zmieniamy się z roku na rok. Pamiątką z takiej sesji rodzinnej po latach okazuje się bezcenna! Klienci zapisują się na sesje rodzinne przy okazji na przykład urodzin dziecka, ale również bez okazji - żeby mieć piękne aktualne zdjęcia całej rodziny.

Sesje rodzinne w plenerze umawiam w dni tygodnia w godzinach porannych lub popołudniowo-wieczornych. W sezonie letnim, ze względu na trwający sezon ślubny nie umawiam sesji rodzinnych w dni weekendowe (sobota, niedziela). Sesje rodzinne w studio (aktualnie w trakcie przenoszenia!) umawiam natomiast w godzinach rannych i popołudniowych (10:00-16:00).

5. Ile trwa sesja i gdzie się odbywa?

Sesje rodzinne trwają od 20 do 60 minut, w zależności od wybranego pakietu. Sesje plenerowe odbywają się w okolicach Tychów, w wybranym przeze mnie miejscu, które dobieram biorąc pod uwagę światło oraz okolice. Codziennie obserwuję zmieniającą się przyrodę, zmieniające się w zależności od pory roku i dnia światło, prognozę pogody, kolor trawy, liści, kwitnące drzewa lub opadające liście... by wybrać miejsce dla Was najpiękniejsze, które będzie stanowić odpowiednie tło do Waszych zdjęć. Jeśli marzy Wam się sesja poza Tychami, na przykład na polach lawendowych czy nad jeziorem to napiszcie mi o tym w wiadomości proszę. Jest możliwość wykonania pleneru rodzinnego wyjazdowej po wcześniejszej konsultacji i indywidualnej wycenie takiej sesji.

6. Jak długo będziemy czekać na zdjęcia z sesji oraz na wydruki?

W ciągu kilku dni od Waszej sesji otrzymacie pierwszą galerię, tzw. "roboczą", z której to Wy będziecie wybierać te najpiękniejsze ujęcia do galerii końcowej. Gotowe zdjęcia, poddane autorskiej obróbce, w pięknej personalizowanej galerii online oddaję często do 2 tygodni po sesji! Wydruki otrzymacie około tydzień, dwa od daty zatwierdzenia gotowej galerii.

7. Nasze dzieci nie lubią pozować, uciekają, odwracają głowy lub robią dziwne miny. My sami jesteśmy dość nieśmiali i skrępowani gdy ktoś robi nam zdjęcia. Czy mimo to jesteśmy w stanie wykonać piękne zdjęcia z sesji rodzinnej, takie jak widzimy w prezentowanym portfolio?

Zaufajcie mi. 75% przybywających do mnie klientów uprzedza mnie, że raczej ciężko będzie cokolwiek zrobić z wymienionych wyżej powodów, ale chcą spróbować, bo zależy im bardzo na pamiątce rodzinnej. 100% tych klientów akceptuje swoje galerię z wdzięcznością i zachwytem. Wielu z nich po obejrzeniu zdjęć dzwoni lub pisze, że dokonała się rzecz niewykonalna. Nie dowierzają, że mają ujęcie gdzie wszyscy się patrzą w obiektyw i dodatkowo uśmiechają (łącznie z kilkuletnimi nieśmiałymi dzieciaczkami). Mam swoje sposoby kochani, aby wydobyć z Was poczucie komfortu na sesji. Mam też swoje sposoby, by złapać kontakt z dziećmi. Sama mam dwóch synów i kocham dzieci, więc praca z nimi to dla mnie czysta przyjemność. Poza tym moja praca to łapanie sekund. Ba! Ułamek sekund! Jeśli więc choć na chwilkę na Waszych buziach pojawią się uśmiechy to ja w gotowości łapię tą chwilkę dla Was i tak powstają te niesamowite kadry.

8. Podobają nam się zdjęcia z portfolio, jednak bardziej odpowiada nam styl zdjęć przyciemnionych, takich matowych "za mgłą". Czy można przy naszych zdjęciach zastosować taki styl obróbki?

Cieszę się, że wiecie co Wam się podoba i macie świadomość tego co dla Was piękne! To duży plus. Jednak wypracowany latami przeze mnie styl to zdjęcia jasne, żywe, pełne emocji. Zdjęcia robię i edytuję tak, by były ponadczasowe. Moda, również w fotografii przemija, ale zdjęcia pozostaną na zawsze. Ten styl nie tylko wyraża mnie jako fotografa, ale również komponuje się z radością Waszych chwil i mnóstwem emocji, które towarzyszą sesji rodzinnej! 🙂 Jeśli po zapoznaniu się z moim portfolio nie jesteście przekonani, że jest to właśnie to czego szukacie to nie ma sensu robić nic na siłę. Pragnę, by rodziny, które decydują się na sesję rodzinną ze mną były zadowolone na 110%, bo na to zasługują! Chcę też, żebyście Wy byli zadowoleni na 110% z Waszych zdjęć rodzinnych i jeśli jest ktoś, kto może wykonać je dla Was lepiej biorąc pod uwagę Wasze oczekiwania odnośnie stylu obróbki to nie ma sensu się zmuszać na podpisanie umowy ze mną.

9. Ze względu na rodzaj wykonywanych przez nas zawodów nie chcemy wyrażać zgody na publikację zdjęć z naszej sesji rodzinnej. Chcemy, by były one wykonane tylko i wyłącznie dla nas i tylko nam udostępnione. Czy będzie to problem?

Choć specyfika pracy fotografa polega na tym, by udostępniać wykonane zdjęcia, dzięki temu na przykład kolejny klient będzie wiedział czego może się spodziewać na własnej sesji rodzinnej - to bardzo szanuję Waszą prywatność i prośbę, by nie publikować Waszych zdjęć. Wasze zdjęcia na Waszą wyraźną prośbę nie zostaną wtedy nigdzie udostępniane, ja będę natomiast wdzięczna za prywatne polecanie moich usług, jeśli będziecie zadowoleni z sesji oraz zdjęć otrzymanych w galerii.

10. Mam dodatkowe pytania, a nie widzę potrzebnych informacji nigdzie na stronie.

Jeśli pojawiają się kolejne pytania, proszę zadzwoń do mnie lub napisz korzystając z formularza kontaktowego, aby omówić wszystkie szczegóły. Każda rodzina i każda sesja jest inna. Chętnie porozmawiam się z Tobą przez telefon, by poznać Was troszkę lepiej i poznać Wasze oczekiwaniach odnośnie sesji.